"האקר פרץ לי לחשבון ודרש כסף" | כך תגנו על העסק שלכם

לאחרונה היינו עדים לכמה פרצות אבטחה קשות מאוד בארגונים ועסקים, משירביט הישראלית ועד לאפל המפורסמת שדיווחה על פירצת אבטחה במכשיר האייפון החדש שלה. אז מי הם אותם האקרים, מה הם רוצים וכיצד ניתן להגן על הארגון והלקוחות שלנו?

כיום יש שתי סוגי פצחנים (האקרים) עיקריים: הסוג הראשון הינם אותם אנשים פרטיים בעלי אינטרס כלכלי להוציא כסף ו\או מידע, הסוג שני הינם כאלו שמיוצגים על ידי מדינות. יש את הסיפור המפורסם שהתרחש בשנת 2017 על הסרט “The Interview”: בסרט רוצים לראיין את שליט צפון קוריאה, השליט לא הסכים להתראיין, הודיע שהוא אינו מוכן שהסרט יתפרסם. ואף הודיע לחברת סוני (שהפיקה את הסרט) שבמידה והיא תפרסם את הסרט, הוא יפגע בה. כמובן שסוני לא הסכימה לכך ופירסמה את הסרט. השליט עמד בהבטחתו – פרץ למערכות החברה ופרסם מידע רב ויקר ערך אשר פגע בהכנסותיה ובמוניטין שלה.

 

אל תתעוררו מאוחר מידי

הדבר הכי חשוב כיום באבטחת מידע הוא לא לפחד, אלא להתגונן בחוכמה, כך אומר לנו מנכ”ל מגן אופק מושיק אסתרין, המציע מעטפת כוללת של אבטחת מידע מעמיקה המגינה על חברות וארגונים – החל מהחלפת תוכנת האנטי וירוס הבסיסית שכולנו מכירים למוצר מתקדם ועד אבטחת מיילים ואפליקציות בענן. בדרך כלל, מרבית הארגונים מבינים שיש בעיית אבטחת מידע בארגון שלהם מאוחר מדי, עובדה המחזקת את הצורך בהגנה מקיפה ויעילה. נושא חשוב נוסף הוא הגנה על הטלפון הנייד משום שאנשים רבים עובדים דרך המכשיר הנייד כיום – לכן חשוב וקריטי להתקין הגנה מתקדמת גם במכשירים הניידים.

ליצירת קשר עם מגן אופק השאירו פרטים

כל עסק זקוק לאבטחת פרימיום 

שתי נקודות על אבטחת מידע שכל אדם ועסק צריכים להכיר:

אימות דו שלבי 

בעבר אדם פרטי יכול היה להיכנס לדף הפרטי שלו בבנק, להקליד שם משתמש וסיסמא ולהתחבר ועקב כך היה  קל לפרוץ לחשבון. כיום יש אימות דו- שלבי שכולל את השלב הראשון של הקלדת הפרטים, וכאן נוסף שלב מאוד חשוב – האדם מקבל לפחות הודעת SMS או קוד אימות מאפליקציה אשר משתנה כל הזמן, ובנוסף מעין כרטיס אשראי חכם (טוקן פיזי) שמהווה את ההגנה הטובה ביותר, ורק אחרי הזנת הקוד ניתן להיכנס לחשבון. בזכות האימות הנ”ל כמות הפריצות בארגונים כגון גוגל שיישמו את המדיניות ירדה ב- 99.9%!!!.

הסלמת  פריצות ואבטחת מידע בעולם

 בעבר אם פורץ היה מבקש שנעביר לו סכום כסף, ניתן היה לעקוב אחרי תנועת הכסף בין החשבונות ובכך לעלות על הפורץ. מאז כניסת המטבעות הוירטואליים האופציה הזאת נעלמה, והמצב החמיר כך שאין דרך לעלות על עקבותיו של הפורץ מהרגע שהעברנו לו מטבע וירטואלי. 

לאור התגברות הפריצות והסיכונים, כל עסק וארגון – מקטן עד גדול, זקוק לאבטחה מקיפה ומעמיקה. כיום ניתן לקבל שירות פרימיום מנוהל ויעיל המספק מעטפת אבטחה אופטימלית.

 

פתרון אבטחת מידע רב-שכבתי – מענה לשיטת ה"מצליח"

הבעיה המרכזית בעסקים קטנים ובינוניים היא בעיקר חוסר ידע שגורם לשאננות או אדישות, להגיד “לי זה לא יקרה” זו הדרך הבטוחה המאפשרת פריצה למערכות ביתר קלות. אותם פורצים עובדים על שיטת ה”מצליח”, מנסים מיליון עסקים, מספיק שאחד מהעסקים משלם בכדי שהפורץ ישיג את מטרתו. היום רשויות החוק כמו המדינה והמשטרה, אינן מציעות  עזרה רלוונטית ופרקטית ולכן בעל העסק צריך לדאוג לאבטחה בעצמו. איך? ובכן במגן אופק מציעים את הפתרון הכולל עם המרכיבים הטובים ביותר, בדיוק כפי שאתה קונה  רכב מליסינג, מרכיבים עבורך את הרכב ואתה לא בוחר את הצמיגים, ההגה  וכו’. במגן אופק פתרון המעטפת מכיל את המרכיבים החדשניים והיעילים ביותר – החל  מאבטחת מיילים מתקדמת, דרך אנטי-וירוס המבוסס על טכנולוגיות חדשניות של AI, המשך בעדכון פאצ’ים ועד להגנה על מערכות ויישומים מבוססי ענן. והכי חשוב – ליווי שוטף מרמת הייעוץ הפרואקטיבי למניעת מתקפות, ועד לאבחון ופתרון בעיות באופן יעיל ומהיר.

למידע נוסף לחצו כאן >> חדשות 10

ליצירת קשר עם מגן אופק השאירו פרטים

חדשות נוספות

יצירת קשר