5 טכנולוגיות שמעצבות את הסחר הגלובלי

מערכת הסחר העולמית תמיד הושפעה מטכנולוגיה וחדשנות, וכעת נדמה שאנו נמצאים על סף שינוי משמעותי ביותר. טכנולוגיות חדשניות נמצאות בשלבי אימוץ ויישום שונים, ובעתיד עשויות לשנות מהותית את אופן הקצאת המשאבים ואת הסחר הבינלאומי כולו.

מבלוקצ'יין ועד סליקה אשראי – להלן 5 הטכנולוגיות שישנו לעד את הסחר הגלובלי:

בלוקצ'יין

בלוקצ'יין, וטכנולוגיות אשר מבוססות עליה, יכולות להשפיע באופן ניכר על שרשרת האספקה ​​של הסחר העולמי. ארגוני סחר שונים, כמו למשל לשכת המסחר והתעשייה של דובאי, השיקו יוזמה למינוף טכנולוגיית הבלוקצ'יין כדי לטפל בבעיות כמו עלויות גבוהות וחוסר שקיפות ואבטחה.

לדוגמה, בלוקצ'יין משמשת כדי לפשט את התהליך הארוך והמייגע של קבלת מכתב אשראי (LoC), מנגנון תשלום המשמש בסחר בינלאומי.

Deloitte סייעה לבנק במגזר הפרטי ההודי לעצב מחדש את הנפקת ה-LoC שלו, על ידי פיתוח פתרון בלוקצ'יין (המבוסס על פלטפורמת Ethereum) שהפחית את זמן ההנפקה מ-20-30 ימים לשעות. במקרים אחרים, חברות כמו Skuchain עוקפות את ה-LoC לחלוטין בדרכים שונות.

בינה מלאכותית ולמידת מכונה

ניתן להשתמש בבינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לייעל נתיבי שילוח סחר, לנהל תעבורת כלי שיט ומשאיות בנמלים, ולתרגם שאילתות חיפוש של מסחר אלקטרוני משפה אחת לשפות אחרות.

מעבר ליעילות ושירותי לקוחות טובים יותר, בינה מלאכותית משמשת גם כדי להפוך את הסחר העולמי לבר-קיימא. לדוגמה, גוגל השיקה את Global Fishing Watch בשנת 2016, שהוא כלי בזמן אמת המשתמש בלמידה חישובית כדי להילחם בדיג לא חוקי, על ידי מתן תצוגה גלובלית של פעילויות דיג מסחריות המבוססות על תנועות אוניות ונתוני לוויין.

ממשלות וארגונים אחרים יכולים להשתמש בו כדי לזהות התנהגויות חשודות ולפתח מדיניות בהתאם.

שירותי מסחר באמצעות פלטפורמות דיגיטליות

נעשה יותר ויותר קל לסחור בשירותים מקוונים. פלטפורמות דיגיטליות כמו Upwork מאפשרות למשתמשים למצוא ספקי שירותים מכל רחבי העולם עבור מגוון רחב של שירותים, וניתן למעשה למצוא כל דבר, החל ממפתח אינטרנט בסרביה, דרך רואה חשבון בפקיסטן ועד לעוזר וירטואלי בפיליפינים.

הדפסת תלת מימד

ישנם מחקרים, אשר חוזים ששברגע שהדפסת תלת מימד במהירות גבוהה תשווק להמונים במחירים נוחים, עלות הסחר העולמי עשויה לרדת ב-25%, שכן הדפסה תלת מימדית דורשת פחות עבודה ומצמצמת את צרכי היבוא. אחרים טוענים שאלה תחזיות אופטימיות מדי, שאינן לוקחות בחשבון את המורכבות והמציאות של ייצור המוני. כך או כך, ההשפעה של הדפסה בתלת מימד על הסחר העולמי היא אמיתית.

תשלומים בנייד

מ-Apply Pay ל-Alipay ועד ל-M-Pesa, סליקה בנייד משנה את הדרך בה אנו חיים ומחברת יותר אנשים להזדמנויות בשוק. על פי מסד הנתונים העולמי של הבנק העולמי, מספר האנשים שקיבלו גישה לחשבונות בנק גדל ב-20% בין 2011 ל-2014, וחשבונות כסף ניידים היו מניע מרכזי להכללה פיננסית, במיוחד בכלכלות מתעוררות.

חדשות נוספות

יצירת קשר