פיצחנו את זה | למה ישראלים כל כך אוהבים פיצוחים?

לערבים יש את החומוס, לעיראקים יש את הקובה, לאיטלקים יש את הפיצה ולנו יש את הפיצוחים. פיצוחים הם חטיף ישראלי אהוב ופופולרי , למעשה אפשר לומר שזה סימן ההיכר שלנו. בואו נכיר ביחד בסיבות – למה אנחנו כל כך אוהבים פיצוחים?

פיצוחים הם לא רק למשחקי כדורגל או תוספת למגש הפירות היבשים בט"ו בשבט, פיצוחים הם הרבה מעבר. ישראלי אמיתי אוהב ומתחבר לפיצוחים כמו שכדורגלן מחובר לכדור שלו. לפיצוחים יש את הקסם שרק ישראלי יכול להבין. אז למה ישראלים כל- כך אוהבים פיצוחים? אתר חדשות עשר סיכם לפניכם מספר סיבות :

פיצוחים מחברים בין אנשים

העם הישראלי ידוע כעם מחובר, חברי וחם, אבל מעבר להכל כשאתה מגיע לבית של ישראלי אין מצב שתשב והוא לא יכבד אותך במגוון מטעמים – פיצוחים זה הדבר הכי זמין ונגיש לאירוח. כשחבר מזמין אותך ואומר את המשפט "בוא נארגן ישיבה" ישר עולה הקונוטציה של שולחן פיצוחים, שירים וכיף. או במילים אחרות? פיצוחים מחברים בין אנשים 

נשנוש בריא

כל פעם שבא לכם לנשנש משהו ואז אתם מתחילים לחשב קלוריות, שומנים וערך תזונתי תזכרו שקראתם פה שאגוזי מלך, שקדים וזרעי דלעת הם פיצוחים עשירים בערכים תזונתיים גבוהים כמו: אומגה 3, ברזל וסידן והם המזינים ביותר. אז בפעם הבאה תפסיקו להתברבר ותפנקו את עצמכם באגוזי מלך – ואם בא לכם קצת לחטוא תטבלו אותו בשוקולד – לפחות קיבלתם קצת אומגה 3 וסידן.

כמובן שלא כל הפיצוחים מומלצים למאכל, הם אומנם טעימים אבל לא מומלצים לבריאות. יש פיצוחים המכילים כמויות גדולות של קמח כמו פיצוחים מסוג קבוקים ובוטנים אמריקאים ובנוסף לכך הם מכילים גם כמות גדולה של מלח, גלוטמט וכימיקלים.

 

shutterstock

פיצוחים בריאים – עבור מה הם טובים?

  • בפיצוחים קיימים ערכים תזונתיים חיוניים כמו סיבים תזונתיים וחלבונים.
  • הפיצוחים מכילים ויטמינים ומינרלים בים כמו: ויטמין B וויטמין E, מגנזיום, אשלגן וחומצה פולית.
  • עור הפנים נשמר ועמיד בפני יובש.
  • הפיצוחים נותנים תחושת שובע ועוזרת לנו לשמור על המשקל ואף להורדתו.

 כדורגל

 כאן מדינתנו הקטנטונת כדורגל הוא נושא דומיננטי ומדובר. האוהדים הם אוהדים אמיתיים, האמונה בשחקנים היא אמיתית וגם הדרמה והלחץ בעקבות הכדורגל הוא אמיתי. איך משחררים לחצים בזמן צפייה בכדורגל ? בואו נהיה כנים – צועקים ומעיפים פיצוחים באוויר, אוירה. פעולת הפיצוח בזמן הצפייה היא הכרחית והפכה למנהג בפני עצמו. 

הכל עניין של טעם

לא צריך סיבה מיוחדת למה לאכול משהו ספציפי – זה פשוט טעים. פיצוחים הם חטיף נשנושי שברגע שהכנסתם אחד לפה אי אפשר להפסיק. זה כמו מגנט , אתה מתחיל ואתה לא יכול להשתחרר מזה. אתם לא שימו לב, אבל אתם יכולים למצוא את עצמכם מול בטלויזיה או בישיבה עם חברים מנשנשים פיצוחים במשך שעות שלמות. ממכר, טעים וכיפי.

הכנה ביתית 

את הפיצוחים ניתן להכין ולתבל בהכנה ביתית – ניתן להוסיף להם תיבול ולשנות אותם לפי הטעם האישי שלכם. פשוט שמים את התיבול שרוצים, מכינים את התערובת מורחים בצורה אחידה ומכניסים את הפיצוחים לשלב קלייה בתנור. והנה לכם, פיצוחים לפי הטעם שלכם.

 

חדשות נוספות

יצירת קשר