סוף שנה בבתי ספר וגנים: למי נוהגים לתת מתנות ולמה?

סוף שנת הלימודים כבר בפתח וכל הורה יודע שזה הזמן להתחיל להתארגן על רכישת מתנות סוף שנה לצוות החינוכי. כמובן שגם בבית הספר וגם בגנים, יש מספר אנשי צוות ביניהם: המורה, הגננת, הסייעות. כדאי להבין מראש כמה דברים: האם אתם רוצים לרכוש מתנות משותפות של כלל הורי הכיתה יחד או שאתם רוצים לרכוש באופן אישי מתנות לצוות החינוכי.

בנוסף, עליכם לשאול את עצמכם למי בדיוק אתם רוצים לתת מתנה. סביר להניח שאם מדובר על תלמיד בבית הספר, אתם לא תרכשו מתנות עבור כל מורה מקצועי שלימד אותו. יחד עם זאת, אתם צריכים להחליט למי כן אתם מעוניינים להעניק מתנת סוף שנה. בכתבה הבאה תקבלו את כל המידע הנחוץ אודות מתנות סוף שנה לצוות החינוכי – אז קדימה בואו נצא לדרך!

למה חשוב להעניק מתנות בסוף שנת הלימודים?

שנת הלימודים הן בגני הילדים והן בבתי הספר, דורשת השקעה רבה מצד הצוות החינוכי. כולנו יודעים שמלאכת החינוך היא תובענית ומאתגרת וכל מי שנכנס להגדרה של הורה לילדים יודע זאת היטב.

הצוות החינוכי (המורים, הגננות והסייעות) עומד בראש כיתה או גן שבהם יש כמות גדולה של ילדים, שאותם הם מלווים, מחנכים, מלמדים כל יום ביומו. הצוות החינוכי מתמודד לא פעם עם אתגרים לא פשוטים, ועושה את כל מה שאפשר בכדי שכל אחד מן התלמידים יצליח בלימודיו, ינהל קשרים חברתיים טובים וישוב לביתו בסוף כל יום לימודים – שמח, רגוע ומרוצה.

אין ספק שהכרת הטוב זה דבר חשוב, על אחת כמה וכמה כשמדובר על הצוותים החינוכיים של ילדיכם. לקראת סוף השנה, בכדי להודות למורים, לגננות ולסייעות על שנה מלאה בעשייה, אמונה, סיוע, תמיכה, אוזן קשבת, למידה ועידוד, מומלץ לרכוש מתנה ייחודית לאחד או שניים מאנשי הצוות החינוכי שהיו דומיננטיים עבור ילדיכם במהלך שהותם במסגרת החינוכית.

למי כדאי להעניק מתנות סוף שנה?

כהורים אתם ודאי יודעים שיש לא מעט אנשי צוות חינוכי, בגן הילדים או בבית הספר של ילדיכם. כמובן, אין זה אומר שאתם צריכים לקנות מתנה אישית לכל אחת ואחד מאנשי הצוות.

אנשי הצוות שכדאי לקנות עבורם מתנה הם בעיקר אלה שהיו משמעותיים עבור ילדכם, כך לדוגמה: אם הילד שלכם תלמיד בבית הספר, אתם יכולים לרכוש מתנה עבור המחנך או המחנכת שלו, עבור איש צוות נוסף שליווה אותו או לימד אותו שעות רבות, או כל איש צוות אחר שמבחינתכם היה מאוד משמעותי עבורו בשנת הלימודים.

הבחירה למי להעניק מתנות בסוף השנה היא שלכם. גם אם הורי הכיתה אספו כסף בכדי לרכוש מתנה משותפת למחנך הכיתה, כל הורה רשאי להחליט שהוא רוכש באופן עצמאי מתנה אישית לאחד או אחת מאנשי הצוות החינוכי שהיו משמעותיים לילד שלו, שעזרו, תמכו, האמינו ועוד.

המטרה של המתנה היא בעצם להביע תודה ולהעניק למי שמקבל אותה את ההרגשה שרואים אותו, שהוא חשוב ושהעבודה שהוא עושה ראויה להערכה.

אילו מתנות סוף שנה כדאי לרכוש?

לאחר שתגדירו למי אתם מעוניינים להעניק מתנת סוף שנה, אתם צריכים לחשוב על איזה מתנה לבחור. לא תמיד קל לבחור מתנות למורים, לגננות או לסייעות שכן, לרוב לא תמיד ברור מה הם אוהבים או מה עשוי לשמח אותם.

אם אתם יכולים לנסות לברר מה כל אחד ואחת מהצוות החינוכי היו רוצים לקבל כמתנה, אז יהיה לכם קל יותר לרכוש עבורם מתנה שימושית ורלוונטית. אולם, אם לא תצליחו להבין מה בדיוק ההעדפות של מקבלי המתנה, תוכלו לבחור בשוברי מתנות סטנדרטיות כגון: מצעים, מגבות, זרי פרחים, ספרים, שוקולד וכדומה.

כמו כן, אתם יכולים לבחור במתנה פחות שגרתית שיכולה להפתיע ולשמח את המורה או כל איש צוות חינוכי אחר שיקבל אותה כגון: השתתפות בסדנה ייחודית כלשהי, שובר זוגי לארוחה יוקרתית, טיול מעניין באתר כלשהו, שובר מתנה להופעות חיות ועוד.

אתם כמובן יכולים לרכוש מתנה עם ערך סנטימנטלי כלשהו כך למשל, אם מדובר על תלמיד שנפרד ממורה או מבית ספר, אתם יכולים לרכוש עבור המורה או כל איש צוות אחר שהיה משמעותי בעבורו, תמונה של הילד עם המורה בתוספת הקדשה אישית כלשהי מרגשת ומשמחת. ישנן דרכים יצירתיות רבות למתנה אישית שתשמש כמזכרת לכל החיים כמו תמונה מודפסת על מעמד, איור ממוסגר מתמונה, הדפסת תמונות על בלוקים ועוד.

גיפט קארד: מתנה מושלמת עם חופש בחירה

רוב ההורים לא באמת יודעים מה כדאי לקנות לאנשי הצוות החינוכי כשזה מגיע למתנות סוף שנה. ההיצע הרחב כיום במגוון מוצרים שאפשר להעניק כמתנה, מבלבל לעיתים ובעיקר, לא תמיד מאפשר להגיע להחלטה נכונה.

במקרים כאלו, הבחירה הטובה ביותר היא להעניק למקבל המתנה – כרטיס גיפט קארד למימוש במגוון רחב של רשתות מובילות כך שהבחירה תישאר בידיו והוא יוכל לבחור את המתנה האידיאלית עבורו. גיפט קארד למעשה יחסוך לכם זמן רב, מחשבה והתלבטויות לגבי מה לקנות כמתנת סוף שנה לאנשי הצוות החינוכי ובעיקר, תוכלו לאפשר למקבל המתנה ליהנות מחופש הבחירה וממתנה שהוא באמת רוצה.

חדשות נוספות

יצירת קשר