סוף סוף – ארגון ששם את האינטרס של בעלי הדירות מול היזמים בפרויקטים להתחדשות עירונית

עולם התמ"א 38 וההתחדשות העירונית מוכר בדרך זו או אחרת גם לאדם הממוצע שאינו מבין בתחום הבנייה והנדל"ן. התחדשות עירונית היא לא רק האינטרס של ראשי העיריות והממשלה לחידוש אזורי מגורים, עליית הערך של הדירות ומשיכת תושבים נוספים לעיר בעת שיקום מבנים ישנים, הרי שהם בגדר חובה גם לבטיחות התושבים. תמ"א 38 למשל מסייעת בהפיכת הנכס לעמיד בפני רעידת אדמה בעוצמה גבוהה יותר. באמצעות הפחתת ההליכים הביורוקרטיים לצד הענקת זכויות בנייה מוגדלות המשמשות כתמריץ עבור הדיירים והיזמים מקדמת הממשלה את התוכנית בפריסה ארצית. הבעיה שנוצרה לאורך השנים היא שהיזמים אשר משקיעים את הכסף לטובת הפרויקט, דוחפים לקידום האינטרסים שלהם ומיקסום הרווחים, כך שלעתים זה מגיע על חשבונם של הדיירים. לשמחת אוכלוסיית הדיירים ניתן לומר כעת בפה מלא כי סוף סוף יש חברה המלווה את הדיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית על כל גווניה, החל מביצוע של התחדשות בניינית במסגרת תמ"א 38 ועד מתחמי פינוי בינוי, ודואגת לאינטרסים של הדיירים.

כיצד באה לידי ביטוי השליטה של היזמים על הדיירים בביצוע הפרויקט?

ביצוע פרויקט התחדשות עירונית כרוך בלא מעט כסף ומשאבים. היזם, המשקיע את הכסף, הינו בעל אינטרס כלכלי בסופו של דבר. אינטרס זה משתקף בכמה רווחים הוא יוכל לייצר מהפרויקט ובמינימום זמן. לעתים רבות זה בא על חשבון הדיירים. אלה מבחינתם רוצים ליהנות מבית משודרג ומשופץ, עלייה בערך הנכס, בניין חדש עם תשתיות נוספות וחדשות (כמו מעלית, חניה מורחבת, לובי כניסה ועוד)  כמו גם ליהנות מתוספת של חדר ממ"ד ומרפסת. כדי לזכות בכל זה  צריכים בעלי הדירות לחתום על הסכם מול היזם לצורך קידום הפרויקט וקיומו. בדרך היזם עשוי להציג תנאים נוקשים שלא בהכרח מתכתבים עם טובתם של הדיירים הקיימים בבניין, אלא נועדו לשרת את האינטרסים הכלכליים של היזם. לדוגמה: לתת לבנאדם מבוגר לחפש דירה חלופית בעצמו לזמן השיפוץ של הבניין או אפילו להתנער מתשלומי השכירות בדירה החלופית בתקופת הבניה. מבחינת היזם זהו צעד ברור לחיסכון כלכלי ומיקסום רווחים אולם מבחינת הדיירים הם נשארים ללא גוף או אדם שיכול להוביל אותם ולדאוג לאינטרסים שלהם מול היזם.

הכירו את ALTA – החברה שתדאג לאינטרסים שלכם בפרויקטים של התחדשות עירונית:

חברת ALTA מסייעת כיום למשפחות רבות באזור המרכז, אשר רוצות ליהנות מהיתרונות המשמעותיים של תמ"א 38, אולם זקוקות לגוף מקצועי שינהל עבורן את הפרויקט, ילכד את הדיירים בבניין וייצג את האינטרסים שלהם מול היזמים והגופים השונים.

"במהלך שנותיי כשכיר בחברת נדל"ן זיהיתי בעיה שהגופים השונים דואגים לאינטרסים של היזמים, כמו גם היזמים עצמם הדואגים לאינטרס הכלכלי שלהם בלבד, ולאו דווקא לאינטרסים של הדיירים…" אומר לנו דביר, מנכ"ל חברת ALTA.

על מנת לפתור את הבעיות של הדיירים ולקיים את האינטרסים שלהם מול היזמים והגופים השונים, הוקמה חברת ALTA ומספקת ליווי מלא לדיירים החל משלב האיגוד הראשוני, דרך מציאת עורך דין מקצועי ועד בחירת היזם המתאים ביותר לפרויקט הספציפי שלכם. הליווי נמשך עד להשלמה הסופית של הפרויקט בהצלחה. לכל אורך הפרויקט דואג הארגון לאינטרסים של הדיירים מול היזם והגופים השונים.

כיצד היתרונות של ALTA באים לידי ביטוי בייצוג הדיירים?

במקום שהדיירים יהיו חלוקים בדעותיהם ועשויים לתת ליחסים אישיים בין השכנים להשפיע על הפרויקט כולו ועל המשפחות בבניין, מאגד דביר את הדיירים לקבוצה אחת מגובשת במפגש מסודר, בו יציג להם באמצעות מצגת והדרכה מפורטת את יתרונות התוכנית עבורם וכיצד ALTA תייצג אותם בתהליך. החברה תציג בפני הדיירים מספר יזמים פוטנציאליים שהובחנו בצורה מעמיקה על ידי החברה ככאלה העשויים להתאים לפרויקט ולאפשר לדיירים לבחור את היזם והתנאים המתאימים ביותר עבורם בצורה חלקה, מהירה ונעימה. בדומה לבחירת היזם יוצגו בפני הדיירים אפשרויות ייצוג משפטי על ידי עורכי דין מהטובים בתחום ובעלי התמחות בפרויקטים של התחדשות עירונית, אשר יוכלו לייצג את האינטרסים של הדיירים לאורך התהליך.

אם אתם רוצים לממש את זכויות הבנייה המוגדלות והיתרונות הרבים של פרויקטים להתחדשות עירונית ותמ"א 38 בבניין שלכם אנו ממליצים לכם, לכו עם ALTA. ניתן לפנות באתר החברה או בטלפון.

חדשות נוספות

יצירת קשר