משקפיים טרנד אופנתי

רואים את זה אחרת: איך הפכו משקפיים ותכשיטים לטרנד אופנתי?
אביזר רפואי? כבר מזמן לא – כיום משקפיים משמשות להרבה מעבר לכך

פעם התביישנו להרכיב משקפיים. ילדים וגם מבוגרים שנזקקו למשקפיים לא פעם סירבו להן ובכך עשו נזק רב יותר לראייה שלהם, אפילו הומצאו עדשות מגע רק כדי לא להסתובב ביום-יום עם משקפיים על העיניים. אז איך עבר הפריט הזה גלגול מאביזר רפואי לא אטרקטיבי לפריט אופנתי מבוקש?

מבחר – כיום יש מבחר גדול של משקפיים בצורות, גדלים ועיצובים שונים כך שכל אחד יכול למצוא משקפיים שמתאים להשלמת הלוק שלו.

אפקט המשקפיים- המשקפיים פשוט גורמות לנו להיראות חכמים ומתוחכמים יותר.

אופי- משקפיים ושעונים לגבר יכולות להיות צבעוניות וססגוניות, סולידיות, מסקרנות… אנחנו יכולים לשקף את האופי שלנו בפריט אחד, כמו בתכשיט ייחודי שמושך את תשומת הלב אלינו. 

כבר לא מתביישים לשמור על הבריאות שלנו

בשנים האחרונות חל מהפך בתפישת תחום הבריאות, ובתחום טיפולי פיזיותרפיה המודעות בנושא עולה והיום אנחנו יודעים שהכי יפה לנו בריא. השינוי התבטא בצורות שונות של שמירה על עצמנו כמו תזונה נכונה ובריאה ופעילות גופנית תקינה, כך שהיום לדאוג לעצמך זה טרנד חם – על אחת כמה וכמה כשמדובר בעיניים שלנו.

shutterstock

הרוב קובע

מסקר של לשכת הלמ"ס עולה כי 55% מבני ה-20 ומעלה משתמשים במשקפיים או עדשות מגע. רובנו נזקקים בשלב כזה או אחר לעזרתן של משקפיים וכשכולם סביבנו  מרכיבים משקפיים זה מעודד אותנו לרכוש גם משקפיים בעת הצורך ולהיות חלק מהאופנה הזו. הרצון להרכיב משקפיים "כמו כולם" יצר טרנד של משקפיים ללא עדשות – כן כן, כאלו שהן ללא מספר כלל ומשמשות אך ורק כפריט אופנתי. 

משקפיים על המסלול

כמו בכל טרנד בתחום האופנה, הכל מתחיל אצל המעצבים. מעצבי אופנה החלו לייצר תכשיטים מיוחדים ומסגרות משקפיים ולשלב אותן בלוק של הדוגמניות, כדוגמת מעצב העל גוצ'י שכבר בשנת 2015 שילב משקפי ראייה בתצוגת אופנה. כך שמו את המשקפיים על המסלול ומשם הדרך אל מעמדן החדש כתכשיט הייתה מהירה.

גם הסלבס תרמו למהפך הגדול בתדמית של  המשקפיים, כשהחלו להיראות באירועים נוצצים עם זוג משקפיים. ואם פריט מופיע על השטיח האדום ובהשקות הכי נחשבות- בטוח שהוא כבר חלק בלתי נפרד מעולם האופנה. 

מה העתיד של עולם המשקפיים?

חדשות עשר בדקו מה העתיד של עולם המשקפיים ומצאו שמרגע שהמשקפיים הפכו להיות אביזר אופנתי, עיצוב המשקפיים החל להיות מושפע מטרנדים של עולם האופנה. כך החלו לייצר משקפיים בעיצוב רטרו שיתאימו לקולקציות הבגדים שחזרו לעיצוב נוסטלגי, משקפיים עגולות עם מסגרת דקה, שלוקחות אותנו במבט אחד אל שנות השבעים.

אם בעבר החזקנו זוג משקפיים אחד, לשימוש פרקטי בלבד, כיום אנו רוכשים מספר זוגות כך שנוכל להתאים אותם אל המראה שבחרנו לעצמנו והמקומות אליהם אנחנו הולכים, ממש כמו זוגות נעליים או עגילים- משקפיים שחורות, משקפיים צבעוניות, משקפיים עם מסגרת עבה או דקה- אנחנו רוצים משקפיים ואנחנו מחפשים שיהיו לנו כמה שיותר אופציות.

בין אם אתם זקוקים למשקפיים בשל ליקוי ראייה או לא, אי אפשר להתעלם מהמעבר שעשו משקפי הראייה מפריט שמנסים להחביא, להשתמש בו רק בבית ורק כשממש אין ברירה, למוצר מבוקש בעל תדמית חיובית, שמרכיב את המראה היום יומי שלנו ומגיע עד לכוכבים הגדולים ביותר ותצוגות האופנה הכי חמות. אז תהיו גאים להרכיב את זוג המשקפיים שלכם, כי לא רק שהכי טוב לכם לשמור על הראייה שלכם – אתם גם הכי אופנתיים. למידע נוסף על חדשות בריאות היכנסו. 

חדשות נוספות

יצירת קשר