מטיילים בחנוכה ? קבלו מסלולים בחיק הטבע, נקודת התרעננות ומסעדות שוות

בין אם אתם מתכננים טיול קולינרי לכיבוש מסעדות בערד, ובין אם אתם מחפשים פיקניק רגוע בנקודת תצפית יפה בגליל, ארץ ישראל מציעה לכם מגוון אדיר של אטרקציות, פינות חמד ומסלולים בחיק הטבע, מקומות שכל ישראלי צריך להכיר ולבקר בהם לפחות פעם אחת, ויפה שעה אחת קודם.

החגים הם הזדמנות מעולה לטייל, וחג החנוכה הוא בתקופה בשנה בה לא קר מדי, אך רענן מספיק כדי ליהנות מטיול מהנה בלי החום המעיק של הקיץ שלנו, שכל ישראלי ירא ממנו. קצרה היריעה מלשזור לכם מדריך מלאשל מסלולים בכל רחבי הארץ, אך בהחלט נוכל להמליץ על כמה מסלולים שאתם באמת צריכים לבקר בהם, וכדאי לעשות זאת כעת.

3 מסלולים שווים במיוחד בישראל לחנוכה:

  1. נחל כזיב – טיול חובה לכל ישראלי, ואפילו שהוא לא תמיד מתאים לכל המשפחה, בגלל הסיום המאתגר שלו (עליה תלולה ותובענית משהו), הרי שהמסלול עצמו יפהפה, והקרבה המיידית לנחל מאפשרת עצירות להתרעננות לאורך כל השנה, ושומרת עליכם שלווים גם בהליכה ארוכה במסלול המעגלי שלוקח אתכם דרך תשעה קילומטרים של יופי.
  2. מצדה – אם לא הייתם במצדה עדיין, זה דבר שאנחנו צריכים לדבר עליו, אבל גם אם הייתם במצדה אבל לא הייתם במצדה עם כל המשפחה בחנוכה, הרי שהגיע הזמן להגשים את המסלול הקצר והפשוט הזה. 2 קילומטרים שנגישים לכולם, אפילו להורים עם עגלות תינוק, יביאו אתכם לפתח המצדה המרשימה עם ההיסטוריה המרתקת שכל יהודי וכל ישראלי צריכים להכיר.
  3. אנטיפטרוס – אם כבר מצדה, אז למה לא מבצר? אנטיפטרוס הוא מבצר עתיק ומרשים לא פחות מהסביבה בה הוא נבנה, הלא היא תל אפק. לא רחוק מראש העין מצפה לכם מסלול הליכה של 3 קילומטרים בלבד, שמתאים כמו מצדה גם הוא לעגלות עם תינוקות, ובמהלכו, אם אכן באתם בעונת המעבר (שנמשכת לעיתים גם לדצמבר!) תחשפו לא רק להיסטוריה ופאר, אלא גם לפריחה מרשימה של מגוון פרחים וצמחיה מקומית.

ומה לגבי האוכל?

אין ספק שכל טיול טוב חייב שיהיה בו חלק טעים, כי המטייל, כמו הצבא, צועד על קיבתו. אם נסעתם דרומה, תוכלו לבחור ממגוון ייחודי של מסעדות בערד ובסביבה. אם נסעתם צפונה הרי שתמצאו לא מעט מקומות ייחודיים בגליל העליון והתחתון כאחד. חשוב לדעת כי חלק מהמקומות הללו, בעיקר בחגים, מתמלאים במהרה, ואולי יש להזמין מקום מראש – פשוט בידקו עם המסעדה שבחרתם.

כמה מסעדות מומלצות באזור ערד למשל תהיינה – כפרוצ'קה, שמציעה כפי ששמה מרמז, אוכל כפרי, מרקים בחורף, ופיצות ריחניות ומפתות. קוי (KOI) היא מסעדה בעיצוב חד ונקי שמציעה לאורחיה אוכל אסייאתי מסורתי וייחודי, אך אל חשש – תמצאו בה גם פיתרון לילדים!

חדשות נוספות

יצירת קשר