מה עדיף ראש ממשלה או ראשת ממשלה?

הדעה הרווחת בציבור היא ישנה עדיפות לראש ממשלה על פני ראשת ממשלה. אך בשנים האחרונות ניתן לראות כי הסטיגמה הזו מתחילה להיעלם. במדינות רבות בעולם בוחרים נשים לתפקידי מפתח, בין היתר גם לתפקיד ראש הממשלה. לאורך כל שנות קיומה של מדינת ישראל הייתה רק ראשת ממשלה אחת – גולדה מאיר. עם זאת נדמה כי גם כאן תקרת הזכוכית מתחילה להישבר ולהתנפץ. נשים רבות משתלבות בתפקידים משמעותיים בפוליטיקה, וזה רק עניין של זמן עד שהמצב ישתנה. במאמר הבא נסביר מה בדיוק עדיף, ואיך נכון לראות את פני הדברים.

המין אינו אמור להוות פקטור

החשיבה כי ראש ממשלה יעשה יותר לעומת ראשת ממשלה לא תמיד מתכתבת עם המציאות. המין של האדם שעומד בראש המדינה אינו קובע, התכונות שלו הן אלה שיקבעו. ישנן נשים רבות מוכשרות שיכולות למצוא את עצמן מתברגות בתפקידי מפתח, ועושות עבודה מצוינת. בו בזמן ניתן לראות גם גברים שאינם מתאימים לתפקידים הללו. לכן אל תיתנו למינו של האדם לקבוע האם לבחור בו או שלא לבחור בו. תבחנו מה הוא מביא איתו לתפקיד, וכיצד הוא יוכל לסייע.

ראש ממשלה צריך לעבוד למענכם

התכונה העיקרית שאמורה לאפיין את האדם שעומד בראשות המדינה היא הרצון לעבוד למענכם. תפקיד ראש הממשלה הוא אחד מהתפקידים הקשים ביותר, בטח אם מדובר על ראש ממשלת ישראל. האדם שעומד בראש המדינה צריך לשים את טובת העם בראש סדרי העדיפויות, ולא את העדפותיו האישיות. בין אם מדובר על ראש או ראשת ממשלה, עליכם להרגיש כי הם עובדים בשבילכם מהבוקר עד שעות הלילה. ברגע שזה קורה, תוכלו להיות בטוחים כי עשיתם את הבחירה הנכונה והמתאימה ביותר לכם.

רזומה עשיר בתפקידי מפתח בממשלה

עוד לפני שמישהו הופך להיות ראש או ראשת ממשלה, יהיה עליו להשתלב בתפקידי מפתח שונים. לפני שמחזיקים במפתחות של המדינה, חשוב לעשות צעדים איטיים ולהתקדם בהדרגה. זוהי הסיבה בגינה רק אנשים שנמצאים זמן רב במערכת הפוליטית מצליחים להגיע לתפקיד הזה. כפי שאמרנו ברגע שיהיו יותר נשים בתפקידי מפתח, כך הסיכוי שלהן להגיע לתפקיד ראשת הממשלה יעלה. כיום אנו רואים כי הממשלה מתמלא בנשים המחזיקות בתפקידים משמעותיים כעוד שלב בדרך.

תסמכו על מי שעומד בראש המדינה

הרצון שלכם לסמוך על מי שעומד בראש המדינה הוא רצון טבעי והגיוני לגמרי. הרי לא תרצו לדעת כי מי שנמצא בראש עושה את הדברים בניגוד מוחלט לדרך בה אמורים לעשותם. ראש ממשלה או ראשת ממשלה יכולים לפעול על פי החוק או נגד מה שהחוק קובע. גם כאן מינו של האדם שעומד בראש המערכת אינו משנה כהוא זה. הדבר העיקרי שמשפיע זה סל הערכים איתו הם מגיעים לתפקיד.

 

חדשות נוספות

יצירת קשר