כך תמצאו שמאי מקרקעין מקצועי

במדריך המקוון הבא, צוות Appra ריכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על שמאי מקרקעין מקצועי, כאשר במהלכו נענה על הסוגיות הבאות: מה תפקידו? במה יכול לעזור? במה הוא שונה ממתווך דירות? כיצד מאתרים שמאי מקרקעין? – קראו כאן.

שוקלים להיכנס לשוק הנדל"ן? מתישהו תצטרכו להצליב דרכים עם שמאי. למרות מחירי הדיור המוטרפים והריביות שלא מפסיקות לעלות, אנשים רבים עדיין מזהים הזדמנויות נדל"ן ומחליטים להיכנס לשוק בכדי לקנות או למכור נכס. כאשר עושים זאת, במיוחד בשוק הנדל"ן הישראלי בשנים האחרונות, חשוב להבין את תפקידו של שמאי מקרקעין מקצועי, את תפקידו של מתווך הדירות ואת ההבדלים בין 2 אנשי מקצוע אלו.

מיהו שמאי מקרקעין?

במילים פשוטות למדי, שמאי מקרקעין הוא אותו מומחה אשר מסוגל ושיש לו את הכלים להעריך את שווי הנכס. לפיכך, שמאי מקרקעין יכול לעזור לקונים ולמוכרים לקבל החלטות מושכלות יותר לגבי ההשקעות שלהם. כדי להעריך את מצב הנכס, שמאי המקרקעין ייקח בחשבון את הפרמטרים הבאים:

  • מיקום הנכס בארץ.
  • פוטנציאל השבחה, למשל צפי לתמ"א 38
  • גורמים סוציו-אקונומיים.
  • מצב הנכס הכולל ע"פ בדק בית, מתקנים קהילתיים בסביבת הנכס ועוד.

בתוך כך, שמאי מקרקעין מספק חוות דעת לגבי ערכו של הנכס, אשר תקפה משפטית.

כיצד שמאות מקרקעין מעורבת בעסקאות נדל"ן?

במקביל לביצוע הבדיקות הרלוונטיות ולשיקוף הערך של הנכס עבור המוכרים והקונים, שמאים יכולים לסייע גם במובן הפיננסי.

  • לדוגמה: לאחר קבלת דו"ח של שמאי מקרקעין, ניתן להאיץ את המשא ומתן בין קונים למוכרים, בין אם לטובת המוכרים או לטובת הרוכשים.

יש לציין, הדו"ח של שמאי המקרקעין בהחלט יכול לשמש ראיה בסכסוכים בבית המשפט בנוגע להערכת שווי נכס, עסקאות נדל"ן שמצריכות מעורבות משפטית וכולי.

כיצד למצוא שמאי מקרקעין מקצועי?

כדי לוודא שאתם מקבלים את השירות המקצועי הדרוש והמגיע לכם, פורטל Appra ריכז עבורכם את כלל אנשי המקצוע המומלצים ביותר בארץ בתחום של שמאות המקרקעין. בכמה קליקים בודדים, בפורטל APPRA תמצאו את סוגי השירותים הבאים:

  • דירוגים מקוונים: ביקורות, חוות דעת ודירוגים של לקוחות בדיוק כמוכם.
  • השוואה: פורטל APPRA מציע השוואת מחירים בין שמאי מקרקעין מומלצים בכל רחבי הארץ.
  • הצעות מחיר: בכמה קליקים פשוטים, מקבלים 3 הצעות מחירים משמאים מקצועיים לפי אזורי מגורים.
  • שירות לקוחות: פורטל APPRA מייעד שירות לקוחות טלפוני המסייע לכל מי שפחות מסתדרים עם הזמנת שמאי מקוונת.

בין אם אתם צריכים שירות שמאי מקרקעין מסוג כזה או אחר, בצעו כעת השוואת מחירים למציאת שמאי מקרקעין באפרה לפי עיר המגורים שלכם. בממוצע, השוואת המחירים יכולה לחסוך בין כ-10% – 35% על השירות אותו אתם מזמינים, אל תוותרו על כסף בכיס.

חדשות נוספות

יצירת קשר