טיפולי פיזיותרפיה

פיזיותרפיה היא טיפול בפציעות ומחלות בשיטות פיזיות כמו פעילות גופנית, עיסוי, וטיפולים אחרים. בהרבה מקרים, טיפול זה מחליף טיפול תרופתי וניתוחים. אנשים רבים חושבים שפיזיותרפיסטים עובדים בעיקר על פציעות גב וספורט, אך זה לא תמיד המקרה. פיזיותרפיסטים הם אנשי מקצוע שיכולים לטפל במגוון רחב של בעיות רפואיות.

 

תפקידם של פיזיותרפיסטים

מטרתם של מכון פיזיותרפיה היא לשפר את איכות חייהם של המטופלים על ידי שימוש במגוון טיפולים בכדי להקל על הכאב ולחזור לתפקוד מלא או, במקרה של פגיעה או מחלה קבועה, כדי להפחית את ההשפעות של כל תפקוד לקוי.

תפקידם של פיזיותרפיסטים הוא מגוון  עד לאין שיעור. למעשה, אין שיטת טיפול אחת בלבד בה פיזיותרפיסט מטפל. בדרך כלל, הפיזיותרפיסטים יצטרכו להעריך את מצבו הגופני של המטופל בכדי לאבחן בעיות ולבנות תכנית טיפולית. הם יכולים להכשיר מטופלים ללכת מחדש לאחר תאונות קשות, או לעזור לאחרים להתמודד עם קביים או כסאות גלגלים. סוג הטיפול כמובן תלוי בצרכי המטופל.

 

מטרות הפיזיותרפיה

כאמור, מטרת הטיפול בפיזיותרפיה משתנה ממטופל למטופל. ישנם סוגי פיזיותרפיה שמתאימים לשיפור התנועה, למשל אחרי פציעה או תאונה קשה. יש סוגים שמטרתם היא חיזוק הגוף ומתאימים במיוחד לאוכלוסייה מבוגרת יותר. סוג נוסף ומאוד נפוץ הוא במטרה להקל על כאבים. לפעמים אנשים שהחלימו מפציעה, יכולים לכבות כאבים גם שנים אחר כך ופיזיותרפיה עשויה להקל על הכאב. ישנה גם פיזיותרפיה לשיפור רצפת האגן שמתאימה במיוחד לנשים הסובלות מבריחת שתן, תופעה נפוצה ביותר לאחר לידה ובכלל.

 

שיטות טיפול בפיזיותרפיה

לפיזיותרפיה יש מגוון רחב של שיטות טיפול והבחירה בשיטה המתאימה תלויה במטפל/ת והמטופל/ת. על פי חדשות עשר יש שלושה נתיבי טיפול נפוצים, בדרך כלל מטפלים משלבים את שלושתם בטיפול. הראשון הוא ביצוע תרגילים. המטפלים מנחים את המטופלים כיצד לבצע תרגילים לחיזוק השרירים באזור הפגוע ובכך מחזקים אותו. השני הוא שימוש בגלי אולטרסאונד. גלי אולטרסאונד מקלים על הכאב באזורים חבולים או דלקתיים. השלישי והחדש מביניהם הוא שימוש במכשירים ייעודיים לפיזיותרפיה. מכשירים אלה הולכים ונהיים נפוצים יותר ומטרתם היא לשפר את מהלך הטיפול.

חשוב לזכור שבניגוד לטיפול תרופתי, פיזיותרפיה ברעננה הוא טיפול מתמשך שדורש התמדה, אבל יכול לשפר את תפקודנו פלאים. בדרך כלל בפגישה הראשונה עם פיזיותרפיסט/ית, תינתן אבחנה שלפיה תיבנה תכנית טיפולים ייעודית. תכנית הטיפולים נבנית בשלבים ולכן התמדה היא ערך עליון בטיפול מהסוג, אי אפשר לדלג על השלבים וצריך ללכת לפי מה שמתאים לגוף.

 

חדשות נוספות

יצירת קשר