טיולים בארץ בזמן הקורונה

ישראל היא מדינה קטנה עם המון שמורות טבע ונקודות חן, מה שמתגלה כיתרון משמעותי כל השנה ובעיקר בתקופת הקורונה. אז לאן מותר וכדאי לצאת? הנה כמה המלצות של אתר חדשות 10

תקופת הקורונה בישראל נמשכת זמן רב ובגלל כישלון ממשלתי עצום היא גם ממשיכה להשפיע לרעה על מיליוני אזרחים, בעלי עסקים, עובדים שכירים, הורים, ילדים ועוד. עם זאת, ישראל היא גם מדינה קטנה יחסית עם המון שמורות טבע ונקודות חן.

התוצאה היא שעל אף תקופת הקורונה והעובדה שלא מצליחים להתמודד איתה בצורה אפקטיבית כמו קפריסין או מדינות אחרות, יותר ויותר ישראלים בוחרים לרענן את השגרה עם טיולים ברחבי הארץ.

אז לאן שווה להגיע? הנה כמה הצעות:

 

  1. טיולים לפארק העירוני

האפשרות הראשונה שגם זמינה כל השנה וגם רלוונטית למשך חלק מימי הסגר היא להגיע אל הפארק העירוני בעיר שבה גרים. אם גרים במושב או במקום שאין בו פארק גדול, אפשר למצוא את העיר המרכזית הכי קרובה ולנסוע אליה עם הרכב ולעשות שם מנגל גריל גז.

לרוב זה יהיה חוקי לחלוטין ואם שומרים על ריחוק חברתי גם לא צריכים לדאוג מפני הדבקה. חוץ מזה, בפארקים העירוניים השונים יש מתקני שעשועים לילדים, המון מקום לטייל בו והזדמנות פז ליהנות מקצב איטי יותר.

 

  1. טיולים לשמורות הטבע

אפשרות שנייה שרלוונטית רק אם במשרדי הממשלה מואילים בטובם לאשר זאת, כוללת כמובן טיולים לשמורות הטבע. לא ממש ברור מה מסוכן בחלוקה לקבוצות ומתן אפשרות לאנשים לטייל בשמורות טבע של מאות קילומטרים רבועים, אז שווה להישאר מעודכנים ולנצל הרשאות כאלה. במקרה של הרשאה מן הסוג הזה, כל מה שצריך לעשות זה לקחת אתכם את הציוד קמפינג, לארוז את המשפחה והילדים ולצאת לטיול עם ערך מוסף בשמורות הטבע.

 

  1. נסיעות לצפון ולדרום

אפשרות שלישית שמתאימה בעיקר לתושבי המרכז היא להחליף אווירה באמצעות נסיעות לצפון או לדרום. אם הצימרים או בתי המלון עדיין סגורים, אפשר לקיים נסיעה כזו לכמה שעות בלבד ולחזור לישון בבית. במידה ומותר לארח משפחות גרעיניות, ניתן יהיה לבדוק באיזה תאריכים המקומות השונים זמינים ומתי אפשר להגיע אליהם. אופציה נוספת ומומלצת לא פחות היא השכרת קראוונים זוהי חוויה בלתי רגילה ויוצאת מן הכלל לעביר לילה בקראוון.

 

  1. טיולים ליד הבית

תמיד יש גם אפשרות לשמור על מגבלת המטרים הספורים כדי לטייל ליד הבית. טיול בשכונה לדוגמא יכול לחשוף את הילדים ואת ההורים להמון דברים שהם לא שמו לב אליהם, בעוד טיול בשדה קרוב יעניק הצצה לאופן שבו הטבע מתאושש בזמן שהאדם נמצא בסגר ארוך.

חדשות נוספות

יצירת קשר