חברת ה-HR שעשתה מהפכה בתחום ניהול עובדים לעסקים קטנים ובינוניים.

עובדים הם הבסיס המוצק של כל עסק הרוצה להתפתח מעבר לתקרת הזכוכית הבסיסית שלו. כידוע בעלי עסקים רבים, בעיקר כאלו הנמצאים בתחילת דרכם ולא העסיקו עובדים מעולם או כאלה הנכוו מהעסקת עובדים בעבר, עשויים להתמודד עם חסמים שונים העשויים להתנגש עם החלומות והמטרות שלהם לפיתוח העסק. גיוס העובדים המתאימים לעסק וניהול נכון שלהם ושל שביעות רצונם באופן שוטף הינו הליך חיוני להתפתחותו של העסק, אולם בחירה לא נכונה של עובד או אפילו התנהלות שוטפת לקויה מול העובדים עשויה לגרום לאי נעימות, תקופה לא יעילה, הפסדים כלכליים לבעל העסק ואפילו בזבוז זמן יקר. כדי להימנע מכל אלה כדאי יהיה לשכור אנשי מקצוע מנוסים שיטפלו בנושא זה. "עובדים מאושרים יוצרים חברה עשירה…" אומרת לנו הילה אהרוני בדרה, עו"ד בתחום דיני העבודה ומייסדת שותפה של חברת Manage Me HR המתמחה בניהול, ייעוץ, אפיון, וגיוס עובדים לעסקים.

החשיבות של שימור עובדים וניהול נכון של עובדים מרוצים:

איבוד עובד עשויה לעלות לבעל העסק הרבה מאוד כסף וזמן יקר, זו בעיה ידועה. אך גם לשביעות הרצון של העובד יש חשיבות שאין להמעיט בערכה: עובד מרוצה יפגין לויאליות וישקיע בעבודתו, במקרים רבים גם יהיה "ראש גדול", בעוד עובד לא מרוצה לא ייתן מעצמו את מאת האחוזים ואיכות העבודה תיפגע מכך. אז איך מגיעים לאידאל של עובדים איכותיים, יציבים ומרוצים? בתחילה גיוס נכון ויעיל יאפשר לבעל העסק לייצר סביבת עבודה בריאה, אפקטיבית ויציבה יותר לאורך זמן. סביבה זו לא רק תהיה נעימה יותר לעבודה אלא גם בעלת פוטנציאל גבוה יותר לאפשר לעסק להתפתח ולצמוח בהתאם. לאחר מכן צריך לדאוג לתנאי העובדים באופן שוטף ולשים לב אם אינם שבעי רצון, כדי לפעול למען שימורם בחברה. כעת נשאלת השאלה מי מבצע את עבודת ניהול העובדים, הרווחה וניהול תיקי העובדים באופן שוטף? הרי לבעל העסק יש מספיק תפקידים שהוא צריך למלא גם כך וטוב שזה יעסוק בפיתוח העסק וניהולו השוטף. על כן יש לו 2 אפשרויות: שכירת עובד נוסף לניהול כוח אדם בתוך החברה או רכישת שירותיה של חברה חיצונית.

אל תשכרו עובד לניהול משאבי אנוש במשרד לפני שתקראו את זה:

"עלות העסקת עובד בתחום משאבי האנוש עשויה לעלות לבעל העסק הון, לייצר לו עול נוסף ולאו דווקא לספק את התוצאות הרצויות…" מציינת הילה. "הקמנו את Manage Me מתוך ההבנה שבעלי עסקים יכולים לחסוך הרבה מאוד כאב ראש, זמן וכסף אילו יעשו שימוש בשירותינו המקצועיים ובכך יוכלו להתרכז בצמיחה והתפתחות…" 

להלן טבלה קטנה המציגה את ההבדל בין העסקת עובד לשכירת חברה חיצונית כמו Manage Me:

העסקת עובד:

Manage Me

תשלום שכר חודשי (השכר יהיה גבוה יותר ככל שהעובד בעל ניסיון רב יותר)

תשלום חודשי קבוע (בדרך כלל נמוך מעלותו של עובד בעל ניסיון, וקבלת מחלקה שלמה)

עלויות מעסיק

החזר הוצאות מלא (התשלום מזכה בהחזר מס הכנסה ומע"מ)

תשלומים סוציאליים (חופשות מחלה, דמי חופשה, דמי הבראה וכו')

שירות מלווה על ידי עו"ד דיני עבודה ובודקת שכר מוסמכת.

תשלומי פנסיות/ביטוח מנהלים

השירות המלווה על ידי 2 חשבות שכר מוסמכות

 נדרש מעקב אחר שעות העבודה של העובד 

עובדת מקצועית המתמחה בגיוס עובדים.

 נדרש מעקב על אופן מילוי התפקיד

ניסיון מצטבר של מעל 25 שנה.

שכירת שירותי עו"ד מוסמך בנוסף לצורך הפחתת הסיכון בחשיפה משפטית

חיסכון בעלויות מעסיק ותשלומים סוציאליים

חסכון במשאבים וזמן יקר.

הפחתת הסיכון לחשיפה משפטית.

Manage me HR – כל שירותי ניהול העובדים במקום אחד:

חברת Manage ME HR מספקת לבעל העסק את כל מה שצריך במקום אחד בכל הקשור לניהול העובדים, החל מקבלת העובד לעבודה, ניהול העובד בשוטף, מעקב דיווחים שבועי (נוכחות/ חופשה/ מחלה), קשר ישיר מול החברה, רו"ח, מנהח"ש, סוכן הפנסיה, מענה שוטף לעובדים בנושאי רווחה ושכר. בנוסף, סיוע בגיוס עובדים לחברה החל שלב הייעוץ הראשוני ובניית פרופיל עובד המותאם לצרכי המעסיק ועד לגיוס העובדים וניהולם באופן שוטף. החברה מספקת בין היתר את השירותים הבאים:

קבלת עובד חדשכולל מילוי כל הטפסים הנדרשים, הסכם העסקה ועוד.

פתיחת תיק עובדעם כל המסמכים הנדרשים ומעקב מלא בכל רגע נתון.

רווחת העובדיםארגון וניהול רווחת העובדים עם פעילויות רווחה, מתנות בחגים ועוד.

ניהול נוכחות והיעדרויותמעקב שוטף אחר נוכחות העובדים, טיפול בענייני חופשה, מחלה, חל"ת ועוד.

מעקב פנסיה וגמלמעקב חודשי אחר ההפרשות לקרנות פנסיה וקופות גמל של העובדים.

ניהול ודיווח חודשיכולל העברת נתונים לשכר לרו"ח.

לצד שירותים אלו ישנם שירותי פרימיום מיוחדים המעניקים לחברת Manage Me את הייחודיות והמיוחדות שלה. כך למשל החברה מתמחה בבניית תהליכי עבודה, ליווי מלא של העובדים בסיום העסקה (עריכת שימוע כדין), בדיקת שכר מוסמכת, מעקב אחר ההפרשות לפנסיה ובקרה של תלושי השכר של העובדים, ייעוץ וליווי משפטי לבעל העסק ועוד. לפרטים נוספים היכנסו לאתר של Manage Me ולמדו עוד אודות השירותים המיוחדים של החברה וכיצד היא יכולה לחסוך גם לכם זמן, כסף ומשאבים ובמקביל למצוא את העובדים הטובים ביותר עבורכם.

חדשות נוספות

יצירת קשר