העיר פורטו, מגיעים בגלל הדרכון, מתאהבים ומשקיעים – הישראלים שקונים דירות בפורטו

חופי הים, השמש, האווירה, התרבות והקלילות מביאים כ-30 מיליון תיירים לפורטוגל כל שנה. עם התיירות והגידול בסטודנטים הביקוש לדירות בפורטו הולך ועולה – וגם משקיעים ישראלים יכולים עכשיו להשקיע בפרויקט בוטיק בן 25 דירות בלבד ב”פלורנטין” המקומית וליהנות מהשקעה ותשואה גבוה, עם הון עצמי נמוך של 80 אלף יורו בלבד.

עיר אחת עומדת במרכז העניין: פורטו, העיר שבמרכזה זורם נהר הדורו, עיר חוף היסטורית וציורית שמושכת ביקושים מכל רחבי העולם.

אז הגיע הזמן לעשות סדר: איפה נמצאת כיום השכונה הכי חמה להשקעה בפורטו?

רובע בונפים (Bonfim): הפלורנטין של פורטו.

מדרום לשכונות מרכז העיר בפורטו שוכן רובע בונפים, המרכיב יחד המשך ישיר לאזור ההיסטורי של העיר. עד לפני 10 שנים שכונות של בתים ישנים, שהחלו להתגלות על ידי צעירים רבים, אמנים, מוזיקאים ומשפחות צעירות שחיפשו בתים לשיפוץ.

השכונה החלה לשנות את פניה עם התחדשות עירונית, בתי קפה קטנים ונהירה של סטודנטים לדירות הזולות.

בעקבות ההתפתחות המקומית, מדריכי התיירות באינטרנט החלו לשים לב לשכונה, ותיירים החלו להגיע לאזור ולמנף את העסקים המקומיים אף יותר.

בנוסף, השקיעה עיריית פורטו בשיקום השכונה במסגרת תוכנית לאומית שהזרימה כספים לשיפור תשתיות ציבוריות ושיקום בונפים כך שעשור אחרי והרבה כסף ציבורי לאחר מכן, זוהי אחת השכונות המבוקשות בפורטו.

שכונה עם מאפיינים שמזכירים את קווינס בניו יורק, קרויצברג בברלין או פלורנטין בתל אביב – כולן שכונות עוני שזינקו להיות מהמבוקשות ביותר בעירן – בונפים מעולה למי שמחפש השקעה בסכום לא גבוה עם תשואה גבוהה משכירות או מהשכרה לתיירים לטווח קצר ב-AirBNB וצפי משמעותי לעליית ערך.

בימים אלה, למשקיעים מישראל מוצע פרויקט ייחודי בפורטו הממוקם בשכונה.
מאחורי שיווק הפרויקט עומדת נדלניסטוגו – חברה בת מקבוצת Passportogo המוכרת, שכבר הנפיקה דרכון אירופי לעשרות אלפי ישראלים בשנים האחרונות. מדובר בבניין בן 4 קומות ובהן 25 דירות, עם דירות סטודיו שמחירן מתחיל ב-180 אלף יורו, ודירות 2 חדרים שמחירן מתחיל ב-250 אלף יורו. ההון העצמי הדרוש להשקעה הוא החל מ-80 אלף יורו.

עם העלייה בביקוש לדירות בפורטו גם משקיעים ישראלים יכולים להשקיע!
פרויקט בוטיק בן 25 דירות בלבד ב”פלורנטין” המקומית. עם הון עצמי נמוך של 80 אלף יורו בלבד.

 

תשואה גבוה עם דמי שכירות של כ- 2,000 יורו לחודש

מדובר בפרויקט בשכונת בונפים, שאפשר להקביל אותה לפלורנטין הישראלית”, מסביר מוטי כהן, עו”ד, נוטריון ויו”ר קבוצת פספורטוגו. “זו שכונה יקרה הן מבחינת דמי השכירות והן מחירי הדירות. כך לדוגמה, דירת סטודיו בה מושכרת ב-1,600 יורו לחודש לטווח ארוך, ודירת 2 חדרים – בכ-2,000 יורו לחודש. אנחנו מאפשרים לרכוש דירות בבניין עם הון עצמי של 80 אלף יורו ומעלה ומימון של עד 70% – כך שכמעט כל משקיע יכול להיכנס לעסקה.

“המחירים האלה וההערכות לתשואה גבוהה מאוד, הופכים את הפרויקט למתאים גם עבור משקיעים שרוצים לקנות דירה ולהשכיר אותה לטווח ארוך, וגם למי שרוצים דירה להשכרה ב-Airbnb. כן, בפורטו ניתן עדיין להשכיר דירות לטווח קצר, בעזרת חברות ניהול מורשות שלוקחות על עצמן את הטיפול בנכס”.

כהן מדגיש כי הצפי לתחילת הבנייה הוא מארס 2024, וסיום הבנייה צפוי בדצמבר 2025 – בתוך כשנתיים. הוא מוסיף כי “אחד היתרונות המרכזיים של הפרויקט הוא המיקום האסטרטגי, בין תחנת הרכבת קמפניה, אליה מגיעות רכבות מליסבון ובקרוב גם מספרד, לבין תחנת המטרו. בנוסף, לדירות בנות 2 החדרים יש חניה משלהן מתחת לבניין”.

 

מומחים בפורטוגל ובאיתור פרויקטים אטרקטיביים

זה לא הפרויקט הראשון שלכם בפורטוגל, נכון?

“אכן, כבר שיווקנו בהצלחה את הפרויקט בגאיה, של אותו יזם מהבניין בבונפים. העובדה שבפורטוגל ניתן לקבל משכנתא מבנק מקומי בריביות אטרקטיביות מעודדת לא מעט משקיעים לבוא ולהשקיע במדינה.
לא מדובר רק בישראלים, אלא גם בהרבה בריטים, צרפתים ואמריקאים, ואפילו רוסים; כולם מחפשים את התשואות ההוניות הטובות שאפשר למצוא כאן. שוק הנדל”ן תמיד היה מונע מהיצע וביקוש, ולאור הביקושים הגבוהים כאן, אני מעריך שבשנים הקרובות נראה עוד עליות מחירים משמעותיות בפורטוגל”.

איך אתם בוחרים פרויקט?

“המחיר הוא כמובן פרמטר מרכזי – וגם הלוקיישן. תמיד נחפש פרויקטים סמוכים לתחנות מטרו, מקומות בילוי, מרכז העיר ומקומות מתויירים אחרים. לאחר סגירה של התנאים המסחריים אנחנו טסים לשם על מנת לראות את המקום, ואחרי שהבנו שזה פרויקט מעניין הן מבחינת המיקום והמחיר, אנחנו מעבירים אותו לבחינה משפטית של עורכת הדין שמלווה אותנו ואת המשקיעים בפורטוגל. חשוב לנו לספק ביטחון מלא למי שמשקיע איתנו”.

זה לא מסובך להשקיע בפורטוגל?

“ממש לא. למעשה, למשקיעים פשוט יותר לרכוש דירה בפורטוגל מאשר בישראל, מהסיבה הפשוטה שאנחנו מלווים אותם לכל אורך הדרך, הן מול הבנק המקומי, הן בקבלת המשכנתא, הן בקישור לחברת הניהול והן מול היזם. לעומת זאת, מי שמשקיע בישראל צריך לעשות הכל לבד – לרוץ לבנק לדאוג למשכנתא, להתנהל מול היזם. ועוד לא הזכרנו שהמחירים בישראל גבוהים הרבה יותר – והתשואות נמוכות באופן משמעותי”.

 

חדשות נוספות

יצירת קשר