הגשת תביעת דיבה ללא הוכחת נזק

בעידן המודרני קל להכפיש בני אדם, ארגונים, אנשי ציבור, ידוענים או כל אדם אחר על מנת לבזות ולהשפיל אותם  בציבור ובכך לגרום להם לנזקים תדמיתיים. הרשתות החברתיות הפכו להיות כלי נשק מהותי ככל שמדובר בתופעה זאת כמו גם אתרי החדשות אונליין ולכן כדי להתמודד עם התופעה חשוב לטפל בכך באופן מקצועי. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על תביעת דיבה ללא הוכחת נזק.

מהי הוצאת דיבה?

הוצאת דיבה/ פרסום לשון הרע היא פגיעה בשם הטוב האישי ו/או הציבורי בדרך של ביזוי והשפלה בפומבי באופן שיש בו כדי לפגוע בתדמיתו של הנפגע. הנזק בו מדובר לא תמיד ניתן להערכה  בכסף, אבל הוא מורגש בכל רבדי החיים של הנפגע, החל מרגשותיו וכלה ביכולתו להמשיך ולנהל את חייו כבעבר.  הטיפול בתופעה זו חייב להיות מבוצע באופן מקצועי, מהיר ויעיל שיחפה על הנזק ויקנה לנפגע פיצוי. כדי שכך אכן יהיה, יש  להגיש תביעת לשון הרע ללא הוכחת נזק באמצעות אצל עורך דין המתמחה בכך. 

לשון הרע ללא הוכחת נזק

חוק לשון הרע קובע שהנפגע מדיבה/ לשון הרע  יכול לתבוע פיצוי ללא הוכחות נזק. הפיצוי ללא הוכחת נזק הקבוע בחוק הוא עד 50 אלף ₪ ואם מוכיחים שישנה מטרה מכוונת לפגיעה הסכום הוא כפול. הסכומים הללו מוצמדים למדד ספטמבר 1997 ועומדים כיום על סכומים גבוהים הרבה יותר.  אם החלטתם להגיש תביעה, חשוב שתעשו זאת באמצעות משרד עורכי דין המתמחה בכך. 

פיצוי בתביעות לשון הרע

קביעה של פיצוי בתביעות לשון הרע  נעשית על ידי בית המשפט הדן בתביעות המוגשות מכוח חוק איסור לשון הרע. כדי לקבל פיצוי יש לשלוח טרם הגשת כתב התביעה מכתב התראה, ורק אם אינו נענה יש להגיש תביעה. כדי למצות את הסיכוי לקבל פיצוי שלם ומלא יש לנסח את כתב התביעה באופן מקצועי ולדרוש במסגרתו את הסכום הנכון והראוי  כפיצוי. סכום זה צריך להיקבע על ידי עורך הדין המתמחה בתחום לאחר שיחה עם הלקוח , ולאור מסקנותיו ממנה לנוכח ניסיונו המקצועי בנסיבות דומות. 

מחד-  החוק אינו  מחייב הוכחה של נזק כספי בתביעה מכח חוק איסור לשון הרע, מתוך ההנחה שבכל מקום שבו פורסמה ההכפשה ישנו נזק. יחד עם זאת, קביעת סכום הפיצוי הנכון תסייע לכם להוביל את התביעה לתוצאות הטובות ביותר.  משרד עורכי הדין פדרבוש-בן סימון הוא ממשרדי עורכי הדין הטובים בישראל המתמחים בתביעות לשון הרע והוצאות דיבה. למשרד עורכי הדין צוות מקצועי ומיומן המחכה לסייע לכם, צרו קשר עוד היום.

חדשות נוספות

יצירת קשר