דומיסיל ממליצים: איך לבחור מסילות למגירות המטבח

במובנים רבים, המטבח הוא הלב של הבית. מעבר להכנת אוכל ואחסונו, הוא מהווה מקום מפגש לבני המשפחה ונוצרות בו שלל אינטראקציות. מעבר לכך, השימוש במטבח עשוי להיות אינטנסיבי מאוד, ועוד כדאי לזכור שבחלל זה, בניגוד למרחבים האחרים בבית, התנאים משתנים (למשל טמפרטורה גבוהה יותר בזמן בישול או אפייה). בהתאם חשוב מאוד להקדיש את מלוא תשומת הלב לכל אלמנט במטבח ולכל פרט, כולל המסילות למגירות. כאן בעמוד תמצאו מידע מקיף בנושא, ואתם מוזמנים להיעזר בו כדי לבחור נכון.

מסילות שמאפשרות שימוש בלתי מוגבל

המגירות במטבח נפתחות ונסגרות המון פעמים ביום. קחו לדוגמה את מגירת הסכום ונסו לחשב כמה פעמים ביום אתם רוצים להוציא ממנה מזלג, כף, סכין וכו'. לכן, השיקול הראשון בבחירת המסילות למגירות הוא כושר עמידה. בנוסף חשוב שהמסילה תייצר חיכוך מועט ככל האפשר עם המגירה עצמה, כדי להאט את קצב השחיקה. מגירות ומסילות מתקדמות אפשר לפתוח ולסגור גם 50,000 פעמים בלי שיידרש תיקון והרווח שלכם הוא שקט נפשי ושימוש בלתי מוגבל למעשה בכל מגירה.

כושר הנשיאה של המסילה – כמה שוקלת מגירה?

התנועה של המגירה היא רק שיקול אחד מבחינת עמידות המסילות. בנוסף, המסילה נושאת עליה את משקל המגירה, ובהקשר זה כדאי לדעת שעבור מגירה סטנדרטית (30 X 50 ס"מ) נדרש כושר נשיאה של לפחות 20-25 ק"ג. הסיבה לכך היא שגם אם המגירות המודרניות יחסית קלות משקל, ברוב המטבחים הן עמוסות לעייפה, וכשהן מלאות המשקל שלהן משמעותי. כשיש מגירה רחבה יותר, חובה להשקיע במסילות עוד יותר חזקות, עם כושר נשיאה של 40-50 ק"ג.

עמידות גם לקורוזיה

המלצה נוספת של המומחים של דומיסיל היא להעדיף מסילות ממתכת עמידה לקורוזיה. המטבח הוא חלל רטוב מטבעו, ולכן רצוי שהמסילות לא יתרגשו מרטיבות ולא יתפוררו כתוצאה מהמגע המתמשך עם הלחות שבאוויר.

לשמור על הילדים – מנגנון soft close

היבט חשוב נוסף בתכנון מטבח, ולכן גם בבחירת מסילות למגירות, הוא בטיחות. בפרט חובה להתייחס לאספקט הזה כשיש בבית ילדים קטנים, וסביר להניח שגם הם ירצו לפתוח ולסגור מגירות שונות. האלמנט הרלוונטי הוא מנגנון soft close שמבטיח בלימה איטית בזמן סגירה, כלומר מצמצם את הסיכון למגירה שמועכת את האצבעות של הילד.

סוגי מסילות מומלצים

אופציה אחת מומלצת במיוחד היא מסילה תחתית שליפה אחת. מסילה זו מורכבת בחלק התחתון של המגירה, וניתן לנעול אותה כשהיא במצב פתוח. המסילה נסגרת באופן עצמוני כשהתנועה של המגירה מגיעה לסיומה.

סוג שני של מסילות למטבח שכדאי להכיר הוא מסילות סמויות עם שליפה מלאה. סוג זה כולל מנגנון סגירה רכה ושקטה, ומתאים מאוד למגירות עץ. גם המסילות הסמויות מותקנות מתחת למגירה ולא בצדדים, ולכן ניתן לנצל את מלוא רוחב המגירה.

מסילות למגירות מטבח וריהוט מבית דומיסיל הן שם נרדף לאיכות ולחדשנות המנצלת למשל חומרי גלם בעלי חוסן רב. התכנון המדויק של כל פרט תורם גם הוא לאיכות ולעמידות לאורך שנים רבות מאוד.

חדשות נוספות

יצירת קשר