איך מתבצע עריכת צוואה?

אם החלטתם לכתוב צוואה וזאת בכדי שלאחר מותכם, הרכוש שלכם יחולק בין האנשים החשובים לכם בצורה שאתם רוצים והדבר לא יוביל למריבות או קשיים, חשוב מאוד שתדעו כי עבור עריכת צוואה הצורה הטובה ביותר, יש לבחור עורך דין צוואה מקצועי ומומחה בתחום. עורך דין המתמחה בענייני צוואות, ירושות ועיזבונות, יסייע לכם לבטא בצוואה את הרצון שלכם בצורה המיטבית.

צוואה- למה זה חשוב?

באמצעות עריכת צוואה, כל אדם יכול לזכות את יורשיו העתידיים במסת הנכסים שהוא חושב שנכונה לו. לאחר מותו של האדם, כאשר קיימת צוואה ניתן לממש את חלוקת עזבונו של האדם בצורה מהירה וכן, להפיק את המקסימום מהעיזבון שלו. לא מדובר על עניין שיש להקל בו ראש וחשוב מאוד להקפיד על הכללים הרלוונטיים לצורך עריכת צוואה בצורה נכונה ומקצועית, על מנת שהיא אכן תממש את יעודה ומטרותיה בבוא היום, ללא שום בעיה העומדת על הפרק.

כיצד מבצעים עריכת צוואה?

ראשית כל, בתהליך עריכת צוואה חשוב מאוד לייחד לכל אחד מיורשיו של האדם חלק משהו מהעיזבון בצורה שלמה וזאת בכדי למנוע מראש מצב של שותפות בין יורשים שיסב להם בעיות. כך לדוגמא: אם מדובר על דירה, שותפות בדירה יכולה לגרום לתרחיש שבו היורשים לא יוכלו לבקש בצורה חוקית פטור ממס שבח במכירה עתידית של הזכויות. ועל כן, חשוב מאוד לתכנן צוואה נכון בכדי למנוע תשלום מס מיורשים.

חשוב שלא לשלב בצוואה הוראות לא חוקיות או מוסריות שנוגדות את תקנות הציבור שכן, דבר שכזה יכול לפסול צוואה בידי בית משפט. חשוב שההוראות בצוואה יהיו ברורות מאוד ומפורשות באופן חד משמעי על מנת שלא שבית המשפט לא ייתן להוראות משמעות אחרת.

בכדי לצמצם סיכון שאדם כלשהו יצליח לפסול את התוקף של הצוואה, חשוב מאוד לערוך את הצוואה בנוכחות עדים ולוודא שמדובר על עדים מהימנים. לא פעם עורכי דין יכולים להיות עדים לצוואה.

חשוב לנסח את הצוואה באופן שהיא תעמוד בכל הדרישות הצורניות והחוקיות. אם הצוואה תמצא כמכילה פגמים צורניים וצד כלשהו יתנגד לקיום שלה, הדבר עלול להיות מסובך מאוד.

על מנת לערוך צוואה בצורה הטובה ביותר, יש לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום. עורך דין אמיר עזר יסייע לכם לערוך צוואה בצורה חוקית ומקצועית.

חדשות נוספות

יצירת קשר