איך לאבטח את המידע שלנו בצורה היעילה ביותר?

אבטחת מידע היא חלק מתחום רחב מאוד שמשפיע גם על אנשים פרטיים, גם על עסקים וגם על חברות ותאגידי ענק בכל רחבי העולם. כפועל יוצא מכך, כדאי להכיר פתרונות אבטחת מידע שונים ואת ההבדלים ביניהם.

המטרה של אבטחת מידע לעסקים היא למנוע זליגה שלו אל גורמים לא מורשים. אבטחת המידע רלוונטית לכל פריט מידע שיש עלינו, בין אם מדובר במסמכים פיזיים וניירת ששמורה בארון ובין אם מדובר על מידע דיגיטלי בשירותי ענן, אתרי אינטרנט וכן הלאה. אבל בעוד אבטחת מידע מסורתית התבצעה באמצעים פיזיים פשוטים יחסית, כיום מדובר על תחום רחב ומורכב.

 

מי צריך לאבטח את המידע שלו ובאיזה איומים מדובר?

אבטחת מידע חשובה פחות או יותר לכל מי שמשתמש באינטרנט. בפועל, זה אומר שמדובר על תחום שמשפיע גם על אנשים פרטיים, גם על עסקים קטנים או גדולים וגם על חברות ותאגידי ענק. איומי הסייבר תמיד רלוונטיים וחשוב שכל אחד ואחת יידעו כיצד הם יכולים לאבטח את המידע שלהם בצורה היעילה ביותר.

 

פתרונות של אבטחת מידע

אבטחת מידע וסייבר יכולה להתבצע ברמת המיקרו וברמת המאקרו. ברמת המיקרו, כל אחד מאיתנו צריך להשתמש בסיסמאות מורכבות, להימנע מחזרה על סיסמאות בכמה אתרים או מכשירים שונים ובמידת הצורך גם להפעיל מערכות אבטחה היקפיות כגון תוכנות אנטי וירוס. רבים נמנעים מתוכנות כאלה כי הן עולות כסף, אבל המחיר של זליגת המידע וגניבה שלו הוא הרבה יותר גבוה.

לשם השוואה, ברמת המאקרו משתמשים בפתרונות אבטחת מידע מערכתיים. כאן אלו כבר מערכות שונות שיש להן גיבוי, אפשרות להגן בזמן אמת על איומי סייבר וגם שיתופי פעולה בין המגזר הפרטי והציבורי. כל עוד מאמצים את הפתרונות האלה מוקדם, מורידים למינימום את הסיכון לזליגת המידע הרגיש.

 

מה צופן לנו העתיד?

המידע שלנו צפוי להיות עוד יותר חשוף עם כל שנה שתעבור. אז מצד אחד, המשמעות היא שהחשיבות של המידע יורדת ושכל אחד ואחת מאיתנו גם מתרגלים לרמה מסוימת של פגיעה בפרטיות. מצד שני, זה דורש הפעלת משאבים עוד יותר מתוחכמים לצורך אבטחת המידע.

החדשות הטובות של חדשות 10 הן שפתרונות האבטחה מתקדמים בקצב מהיר, לפחות כמו הקצב שבו מתקדמים האיומים השונים. אז גם בעתיד אנחנו ככל הנראה ננהל סוג של מאבק בין אלו שרוצים לשמור על המידע לבין אלו שרוצים להשיג אותו – כמו שהיה תמיד.

חדשות נוספות

יצירת קשר