אבטחת רחפנים

רחפנים יכולים להביא יתרונות עצומים – למשל, ניתן לספק אספקה ​​רפואית דחופה, לעשות משלוחי דואר או לצלם תמונות נוף מרהיבות באמצעות רחפן. אך רחפנים גם מעלים חששות לפרטיות.

למרות שרחפן שעף מעל הבית שלך ומצלם עשוי להיות מעצבן, הפרטיות של החצר האחורית שלך היא לא תמיד הדאגה הגדולה ביותר: בעיות אבטחה של רחפן מרחיקות לכת הרבה יותר מזה. ניתן לפרוץ לרחפנים או לפרוץ מכשירים אלקטרוניים אחרים. האקר אפילו לא זקוק לרחפן משלו – הם יכולים לפרוץ את שלך בכמה דרכים כדי לגרום לו לשרת את מטרותיהם שלהם. נושאי אבטחת הסייבר רק יהפכו לדחופים יותר ככל שאוכלוסיית הרחפנים בשמינו תגדל וההאקרים יהיו חכמים יותר ויצליחו לאתר יותר נקודות חולשה באבטחת רחפנים.

 

טיפים לאבטחת רחפן

אם אתה מודאג מביטחון רחפן משלך, אינך לבד. למרבה המזל, ישנן דרכים רבות להפוך כל רחפן לבטוח יותר מפני האיום של פריצת רחפן. טיפים אלה לאבטחת רחפן אמורים לעזור באבטחת רחפן שלך:

וודא כי לרחפן שלך יש מצב "חזרה לבית" (RTH). לאחר שתגדיר את נקודת הבית, זה יאפשר לרחפן לחזור אם הוא מאבד את האות, אם האות שלך נתקע או אם הסוללה מתרוקנת. זה יאפשר לך לשחזר את רחפן שלך ממצב חטיפה. עם זאת, מכיוון ש- RTH תלוי ב- GPS לעבודה, הוא אינו חסין מפני זיוף GPS.

עדכן את הקושחה באופן קבוע. יצרני הרחפנים הגדולים מנפיקים תיקונים כאשר מתגלים איומי אבטחה חדשים, ולכן עדכון שוטף אמור לעזור להשאיר את הרחפן שלכם לפני ההאקרים.

אם אתה משתמש בסמארטפון או במחשב נייד כבקר שלך, שמור עליו מאובטח ואל תיתן לו להידבק בתוכנה זדונית. (בשנת 2012 דווח כי מספר רחפנים של צבא ארה"ב נדבקו בתוכנות זדוניות לאחר שמפעיל השתמש במחשב רחפן כדי להוריד ולהפעיל משחק וידאו.) השתמש בתוכנת אנטי-וירוס ואל תוריד תוכניות או אפליקציות מפוקפקות.

השתמש בסיסמה חזקה לאפליקציית תחנת הבסיס שלך. שימוש בתערובת של אותיות, מספרים ותווים מיוחדים ליצירת סיסמה חזקה ירתיע האקרים; רובם יוותרו וילכו אחרי טרף קל יותר. זה אמור לסייע במניעת גורם רע שפוגע באות הרחפן.

הירשם לרשת וירטואלית פרטית (VPN) כדי למנוע מהאקרים לגשת לתקשורת שלך כשאתה מחובר לאינטרנט. VPN משמש כשער מאובטח לאינטרנט ומצפין את החיבור שלך, כך שהאקר לא יכול להיכנס.

הגדר מגבלה של אחד למספר המכשירים שיכולים להתחבר לתחנת הבסיס שלך. זה ימנע מהאקר לחטוף את האות שלך לשלוט במכשירים אחרים.

 

כיצד ניתן לפרוץ רחפנים

ישנן מספר דרכים שונות שניתן לפרוץ לרחפן. לאחר איתור הרחפן, האקר יכול להשתלט על הרחפן, או לגנוב את המידע שהוא משדר. פריצת רחפן אינה מאוד קשה טכנית, ומפעילי רחפנים רבים משאירים את הרחפנים שלהם פתוחים לתקיפה.

זיוף GPS למשל, מזין לרחפן קואורדינטות GPS מזויפות. הרחפן חושב שהוא עוקב אחר דפוס הטיסה המקורי שלו אך למעשה מוביל למיקום אחר. האקר שרוצה גישה אל הרחפן כדי לגנוב אותו או כדי לגשת למידע שלו יכול להטיס את הרחפן לכיוונו ולגנוב אותו יחד עם המטען שלו – שעשוי, למשל, לכלול מצלמה המותקנת על ידי רחפן והתמונות המאוחסנות בכרטיס הזיכרון שלה. האקר אלים יותר יכול להשתמש ברחפן גם להתנגשות במכונית, אדם או אפילו רחפן אחר.

ניתן לפרוץ לרחפנים ממרחק של כקילומטר וחצי. פריצה לרשת התקשורת והשתלטות על אות הפיקוד והבקרה בין המפעיל לרחפן יכולה לספק שליטה מלאה על הרחפן ומערכותיו להאקר. אות הרדיו לעיתים קרובות אינו מוצפן, מה שמקל על הפענוח באמצעות מנתח מנות (או 'מרחרח'), ולכן פריצה לאות רחפן אינה תובענית מבחינה טכנית. האות עשוי גם פשוט להיתקע ולהשאיר את רחפן ללא דרך לנווט את עצמו.

למעבר לעמוד הבית לחץ כאן >> חדשות 10

 

חדשות נוספות

יצירת קשר